Előadók a II. H1 DC Meetup-on – Sustainable transition in digital infrastructure

Előadók a II. H1 DC Meetup-on – Sustainable transition in digital infrastructure

Előadók a II. H1 DC Meetup-on – Sustainable transition in digital infrastructure 900 545 H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.

A 2024. február 15-ére időzített II. H1 DC meetup eseményünk fókuszában a mostanra megkerülhetetlenné vált karbonsemlegességi elvárások állnak, melynek implementálása kéz a kézbe jár a fenntarthatóság, energiahatékonyság és a zöldáram kérdésköreivel. A kihívás pedig abban áll, hogy a digitális infrastruktúra ebben az átmenetben is megőrizze ellenállóképességét, szünetmentességét és rendelkezésre állását.

Előadóink a nemzetközi szabályozói nyomás, kutatási eredmények, esettanulmányok és gyakorlati tapasztalatok mentén járják körbe a digitális infrastruktúrát érintő legfrissebb trendeket. Lássuk, mely neves szakértők fognak előadni:

TOR BJÖRN MINDE – ICE – Director, Head of Datacenter Unit

A Svéd Adatközpont-ipari Szövetség egyik alapítója korábban az Ericsson Research kutatási stratégiáért felelős vezetőjeként tevékenykedett, ahol 35 éves tapasztalatra tett szert. Jelenleg a svéd királyi kutatóintézet, a RISE, ICE Datacenter ipari kutatóintézetének igazgatója, valamint a Luleai Műszaki Egyetemen adjunktus professzori állást is betölt. Kutatási vezetőként részt vett a nemzetközi díjakat is nyert BTDCONE kialakításában is, amely a világ legenergiahatékonyabb adatközpontjaként ismert. Tor Björn ezek mellett elnyerte a Top 30 globális gondolkodó vezetői díját is az edge computing és az IM100 digitális infrastruktúra vezetői között. Az utóbbi időben főleg a nagyméretű felhő-, edge-, AI- és big data infrastruktúrákra összpontosít, rendezvényünkre a legfrissebb kutatási eredményekkel érkezik az iparág közeli jövőjét meghatározó technológiákról és szakmai irányokról.

TOMAS RAHKONEN – Uptime Institute – Research Director

Tomas Rahkonen az Uptime Institute kutatási igazgatója, fő fókuszában a fenntarthatóság és a ráható Európai Unió digitális infrastruktúra-irányelvei állnak. Dr. Rahkonen több mint 25 évet töltött globális pozíciókban a távközlés, a mobilkommunikáció és az adatközpont szektorokban. Több mint 10 évig műszaki vezetőként előre gyártott adatközpontok tervezését és szállítását irányította 4 kontinensen. Stockholmban, Svédországban él, PhD fokozatot szerzett villamosenergia rendszerek szakon (KTH), valamint informatikai és mérnöki diplomával(neurális háló specializáció) is rendelkezik.

RIDEG ANDRÁS – PWC – Senior Expert Energy & Utilities Advisory

A PWC vezető energetikai szakértője közel 3 évtizedes tapasztalattal rendelkezik ipari projektfejlesztés, beszerzés támogatás és az engedélyezés területén az energetikai, közüzemi, olaj- és gázipari, valamint ipari ágazatban. Gépészmérnök, energiahatékonysági szakértő és a Magyar Energetika és Közmű-szabályozási Hivatal által minősített energetikai auditor. A környezetvédelmi tervezésben és jogban, valamint nagyszabású projektek engedélyezésének irányításában is széleskörű szaktudással rendelkezik. Iparágakon átívelő tapasztalatának révén a hazai szakpolitikai irányokról és a zöldenergia források garanciáiról tartja előadását.

BÁLINT ZOLTÁN – Giganet – ügyvezető

A Giganet Kft. alapítója és ügyvezetője, 22 év alatt építette fel a mostanra 6000 lakossági és 300 KKV ügyfél számára IT és távközlési szolgáltatást nyújtó vállalatot. Célja olyan szolgáltatás nyújtása, amely az ügyfeleknek, a környezetnek és a társadalomnak is kedvez, az Internet Szolgáltatok Tanácsának felügyelőbizottsági tagja. A 2020-ban indult Datacenter projekt keretein belül megvalósult az 1986-ban épült, SZÜV központ irodaházának 300 m2-es technológiai területének újjáépítése, amely kapcsán a Giganet távközlési portfóliója hosting szolgáltatással is bővül. A két szolgáltatási ág szinergiában fogja szolgálni a helyi KKV-k IT igényeit. A 20 év tapasztalatát és a mai korszerű technológiát egyesítő projekt kivitelezési és üzemeltetési tapasztalatairól, a fenntarthatóság és energiahatékonyság szempontjából kaphatunk átfogó képet a cég ügyvezetőjének segítségével.

KATONA GERGELY – Invitech – adatközpont üzemeltetési és fejlesztési senior menedzser

Az ország első TIER III-as adatközpontjának építésében és Uptime tanúsításában is résztvevő szakértő széles körű szaktudással rendelkezik az adatközpont-fejlesztési projektek terén, projektszponzori, befektetői, minőségbiztosítási, projektmenedzseri és építészi szerepkörökben egyaránt. Az Invitech központi adatközpontjainak karbantartási és üzemeltetési struktúrájának kialakításában és működtetésében kiemelt szerepkörrel rendelkezik, valamint a tanúsítások és auditok felelőse is.

TAKÁCS GÁBOR – H1 Systems – adatközpont tervezési vezető

10 éve csatlakozott a H1 Systems-hez a Wigner Fizikai Kutatóközpont adatközpont üzemeltetetésére dedikált csapat tagjaként, amely akkoriban Magyarország legnagyobb, frissen átadott adatközpontja volt. Számos meghatározó nemzetközi projektekben vett részt gépésztervezőként, ilyen a 2023-ban átadott 12000 m2-es vietnámi TIER III-as szerverközpont, a világ legenergiahatékonyabb adatközpontja: a svéd BTDC ONE, valamint Magyarország első TIER III-as adatközpontja az Invitech-nél. Az Uptime Institute által akkreditált tier tervező (ATD – Accredited Tier Designer) és Magyarországon az egyetlen szakértő, aki Uptime akkreditált fenntarthatósági tanácsadó (ASA- Accredited Sustainability Advisor), továbbá teljeskörű Vertiv és Rittal szervizmérnöki jogosultsággal is rendelkezik. Jelenleg a H1 Systems adatközpont tervezési vezetőjeként dolgozik.